Przejdź do treści

XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Małopolska Kościelisko, 10–15.02.2026

W dniach 10–15 lutego 2026 w Kościelisku odbyła się XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie – jedna z najważniejszych imprez sezonu dla kategorii juniorskich. Zawodniczki UKS Lider Katowice rywalizowały w sprincie, biegu pościgowym oraz biegu indywidualnym.

Najwyższe miejsce dla naszego klubu wywalczyła Weronika Paździerz, która zajęła 4 miejsce w biegu pościgowym juniorek młodszych, bardzo dobrze radząc sobie zarówno na trasie, jak i na strzelnicy.

Sprint

Juniorka Młodsza

  • 8 miejsce – Gaja Bochyńska
  • 16 miejsce – Weronika Paździerz

Juniorka

  • 14 miejsce – Maja Kapiczak

Bieg pościgowy

Juniorka Młodsza

  • 4 miejsce – Weronika Paździerz
  • 8 miejsce – Gaja Bochyńska

Juniorka

  • 12 miejsce – Maja Kapiczak

Bieg indywidualny

Juniorka Młodsza

  • 7 miejsce – Gaja Bochyńska
  • 17 miejsce – Weronika Paździerz

Juniorka

  • 7 miejsce – Maja Kapiczak

Gratulujemy zawodniczkom bardzo dobrych występów podczas zawodów rangi mistrzowskiej.