W dniach 10–15 lutego 2026 w Kościelisku odbyła się XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie – jedna z najważniejszych imprez sezonu dla kategorii juniorskich. Zawodniczki UKS Lider Katowice rywalizowały w sprincie, biegu pościgowym oraz biegu indywidualnym.
Najwyższe miejsce dla naszego klubu wywalczyła Weronika Paździerz, która zajęła 4 miejsce w biegu pościgowym juniorek młodszych, bardzo dobrze radząc sobie zarówno na trasie, jak i na strzelnicy.
Sprint
Juniorka Młodsza
- 8 miejsce – Gaja Bochyńska
- 16 miejsce – Weronika Paździerz
Juniorka
- 14 miejsce – Maja Kapiczak
Bieg pościgowy
Juniorka Młodsza
- 4 miejsce – Weronika Paździerz
- 8 miejsce – Gaja Bochyńska
Juniorka
- 12 miejsce – Maja Kapiczak
Bieg indywidualny
Juniorka Młodsza
- 7 miejsce – Gaja Bochyńska
- 17 miejsce – Weronika Paździerz
Juniorka
- 7 miejsce – Maja Kapiczak
Gratulujemy zawodniczkom bardzo dobrych występów podczas zawodów rangi mistrzowskiej.