Przejdź do treści

Bardzo dobre wyniki blisko finiszu sezonu zimowego

W dniach 3-5 marca 2023 roku miały miejsce zawody Pucharu Tatr (Puchar Polski II kat.) w Biathlonie zorganizowane w Kościelisku. Bardzo dobrze zaprezentowali się podczas nich zawodnicy naszego klubu UKS Lider Katowice.

W dniu 4 marca odbył się sprint, w którym Olaf Stanieczek zajął 5. miejsce w kategorii juniorów.
W kategorii młodziczek Klara Pińkowska zajęła 4. miejsce, Maja Kapiczak i Lidia Pińkowska odpowiednio 7. i 9. miejsce. Świetnie poszło naszym młodziczkom młodszym. Gaja Bochyńska zdobyła 2. miejsce, Weronika Paździerz zdobyła 3. miejsce, a Matylda Watała 6. miejsce.

W następnym dniu zawodów, 5 marca rozegrał się kolejny sprint, w którym Olaf Stanieczek ponownie zajął dobre 5. miejsce w kategorii juniorów, a w kategorii młodziczek Maja Kapiczak oraz Klara i Lidia Pińkowskie znalazły się w pierwszej dziesiątce.
Młodziczki młodsze potwierdziły swoją dobrą formę i tym razem Gaja Bochyńska wywalczyła złoty medal, Weronika Paździerz powtórnie zdobyła medal brązowy, natomiast Matylda Watała zajęła miejsce 7.

Wyniki te potwierdzają wysokie umiejętności zawodników klubu UKS Lider Katowice. Gratulujemy wszystkim ich sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć w przyszłości.