Przejdź do treści

Złota Daria – biegi indywidualne podczas Mistrzostw Polski Młodzików!

Zima w końcu zlitowała się nad organizatorami finałowych zawodów ?Celuj w Igrzyska?. Kilkukrotnie zmieniano termin oraz gospodarza imprezy. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu rekordu frekwencji. Do środowych biegów indywidualnych w Jakuszycach zgłoszono ponad 265 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych! Zawody zaliczane są do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych.

Czwartą wygraną w piątym starcie pochwalić się może Daria Gembicka z UKS Lider Katowice. Drugą lokatę zajęła Natalia Stachoń. Po serii czterech biegów na drugim miejscu, tym razem na trzeciej pozycji uplasowała się Paulina Pawliczek z BKS WP Kościelisko. Bardzo dobre 6 miejsce zajęła Wiktoria Smakosz. Kolejne nasze reprezentantki zajęły kolejno Zofia Pietrucha – 19 miejsce, Oliwia Morkisz – 24 miejsce.

W rywalizacji juniorów młodszych bardzo dobre 6 miejsce zajął Szymon Kaczyński, który umocnił się w generalnej klasyfikacji CWI. Kolejni nasi zawodnicy zajęli: Jakub Grudzień 17 miejsce, Piotr Leśnikowski 19 miejsce, Mateusz Gembicki 20 miejsce oraz Mateusz Pietrucha 21 miejsce.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej młodzików młodszych umocnił się Konrad Badacz z SMS Szklarska Poręba, który  strzelał bezbłędnie i o osiem sekund pokonał Jana Guńkę z Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Jeszcze mniejsza różnica rozstrzygnęła o to kto zajął trzecie miejsce. Ostatecznie Mateusz Zawół był lepszy od Mateusza Halladina tylko o dwie sekundy (4 miejsce). Świetnie spisał się Andrzej Guzek, który uplasował się na 5 miejscu. Kolejni nasi młodzi zawodnicy zajęli 25 miejsce Patryk Włodarczyk i 43 miejsce Olaf Stanieczek. Chłopcy bezbłędnie spisali się na strzelnicy.