Przejdź do treści

Daria Gembicka i Szymon Kaczyński zajęli 6-te miejsca w Nadziejach Olimpijskich w Osrblie (SVK)

W sobotę odbyły się biegi sprinterskie podczas zawodów Nadzieje Olimpijskie.

W biegu sprinterskim na dystansie 6km nieźle zaprezentowały się polskie młodziczki. Paulina Pawliczek z trzema karnymi rundami i stratą 51 sekund uplasowała się tuż za podium. W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze Daria Gembicka, która na strzelnicy spudłowała pięć razy. Natalia Stachoń zajęła jedenaste miejsce, a Wiktoria Smakosz sklasyfikowana została na 18. lokacie. Wygrała Eliska Tepla z Czech.

Wśród młodzików również najlepszy okazał się zawodnik czeski – Tomas Mikyska. W pierwszej dziesiątce z grona reprezentantów Polski zmieścił się tylko Wojciech Janik. Biathlonista z Czarnego Boru spudłował pięć razy i ze stratą nieco ponad dwóch minut zajął ósmą lokatę. Dawid Woźniak był szesnasty, Filip Kliś osiemnasty, a Jakub Ogorzałek zajął 22. miejsce.

W rywalizacji juniorów młodszych Krystian Kałużny uplasował się na piątym, a Szymon Kaczyński na szóstym miejscu. Do podium trochę jednak im zabrakło – obaj stracili ponad trzy minuty. Łukasz Jedziniak został sklasyfikowany na dziewiątej, a Mateusz Petrucha na jedenastej pozycji. Najlepszy czas uzyskał bezbłędny na strzelnicy Matous Slonek z Czech.

Czeskiej reprezentacji nie udało się jednak zdobyć kompletu zwycięstw. W rywalizacji juniorek młodszych triumfowała bowiem Veronika Machyniakova ze Słowacji. Najlepsza z Polek, Magda Piczura, zajęła szóste miejsce. Szanse na podium straciła na strzelnicy, gdzie pudłowała co drugi strzał. Pierwszą dziesiątkę zamknęła Marcelina Badacz, Patrycja Rutecka i Klaudia Szpak zajęły kolejno 12. i 14. miejsce.