Przejdź do treści

„Lider, Strzał i Karlik na remis”

Ponad stu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło w sobotę udział w kolejnej odsłonie cyklu „I Ty możesz zostać biathlonistą”. Rywalizowano na obiekcie w Żywcu.

W zależności od kategorii zawodnicy pokonywali dystans od  1km do 2km. Zwycięstwami po równo podzielili się przedstawiciele trzech śląskich klubów: UKS Lidera Katowice, UKS Karlika Chorzów i UKS Strzału Wodzisław Śląski.

Wśród najmłodszych uczestników zawodów, czyli uczniów klas 1-3 szkół podstawowych zwycięstwa odnieśli Julia Sprot z Karlika Chorzów i Mateusz Leśniewski z Lidera Katowice. Zwycięstwo tego drugiego wisiało jednak na włosku, bo Jakub Bednarek przegrał z nim o zaledwie dwie dziesiąte sekundy.

Rzadkiego wyczynu dokonały zawodniczki Karlika Chorzów w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych. Patrycja Mecler, Natalia Szatańska, Julia Fornalczyk, Karolina Kłobusińska i Inga Gołębiewska – wszystkie one strzelały bezbłędnie i zajęły miejsca od pierwszego do piątego. Rywalizacja wśród chłopaków była wewnętrznym pojedynkiem pomiędzy dwoma zawodnikami z Wodzisławia. Ostatecznie lepszy o sześć sekund od Kacpra Brzózki okazał się Fabian Suchodolski.

Najlepszą gimnazjalistką była Daria Gembicka. Biathlonistka Lidera Katowice wygrała z przewagą blisko minuty i to pomimo, że w stójce nie trafiła anie razu w tarczę. W gronie gimnazjalistów znów dominowali przedstawiciele Strzału Wodzisław. Wygrał Sławomir Kopacz przed Adamem i Rafałem Zającami. Wszyscy troje spudłowali po trzy razy.

W zawodach łącznie udział wzięło 109 zawodników.

WYNIKI

żródło biathlon.pl