Przejdź do treści

Podsumowanie zawodów w Wodzisławiu Śląskim!

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim był w sobotę 3 października miejscem rozgrywania zawodów biathlonowych w ramach programu „I Ty możesz zostać biathlonistą”. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Blisko 180 osób uczestniczyło w zawodach rozgrywanych w czterech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych uczestników imprezy (klasy I-III szkół podstawowych) najlepsi okazali się Kornelia Gacka z UKS Karlik Chorzów, 5. miejsce zajęła Patrycja Rachwałt oraz 1 miejsce zdobył  Kacper Guzek z UKS Lider Katowice, drugie miejsce zajął Mateusz Leśniewski.

Najliczniej reprezentowaną kategorią wiekową byli uczniowie klas IV-VI – w gronie 32 dziewczyn i 50 chłopaków zwycięzcami zostali Patrycja Mecler z UKS Karlik Chorzów i Kacper Brzóska z UKS Strzał Wodzisław Śląski. Z naszego klubu tutaj najlepiej spisał się Olaf Stanieczek, zajmując 3. lokatę. Na szóstym miejscu znalazł się Artur Besser. Zawodnicy z tego klubu zdominowali też rywalizację wśród gimnazjalistów zajmując cztery czołowe lokaty. Wygrał Szymon Strzelczyk przed Adamem Zającem. Najlepszy z naszego klubu był Łukasz Sarna, który zajłą 8 miejsce. U dziewczyn z kolei najlepsze były zawodniczki Lidera Katowice – triumfowała Daria Gembicka, a drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Smakosz.

Ścigano się również w kategorii open. W niej zwycięstwa odnieśli Natan Celmer (UKS Zryw Świętochłowice) oraz Dorota Janecka (UKS Karlik Chorzów). Prezes Polskiego Związku Biathlonu, Dagmara Gerasimuk, ukończyła zawody z piątym rezultatem.

WYNIKI