Przejdź do treści

Mistrzostwa Polski na nartorolkach, 22-23.08.

22 sierpnia w Dusznikach-Zdroju rozpoczną się mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Podczas dwudniowej imprezy zostanie rozdanych dwanaście kompletów medali w różnych kategoriach wiekowych.
Na Jamrozowej Polanie ma wystartować cała krajowa czołówka z Weroniką Nowakowską-Ziemniak na czele. Wicemistrzyni świata z Kontiolahti pochodzi z Dusznik-Zdroju, ale dotychczasowych startów w rodzinnym mieście nie może zaliczyć do udanych. Przed rokiem nie stanęła na podium w żadnym biegu. Medale rozdzieliły między siebie Monika Hojnisz, Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń. Tym razem Nowakowska-Ziemniak na pewno będzie chciała wziąć rewanż na koleżankach z kadry i dołożyć kolejny ?krążek? do swojej kolekcji.
Rywalizacja o medale mistrzostw Polski odbędzie się na najlepszym obiekcie biathlonowym w Polsce. W styczniu 2016 roku zostaną na nim rozegrane międzynarodowe zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu IBU. Rok później Duszniki-Zdrój będą gospodarzem biathlonowych mistrzostw Europy.
Start w krajowych zawodach będzie dla reprezentantów Polski ostatnim przetarciem przed występem na mistrzostwach świata w biathlonie na nartorolkach, które w ostatni weekend sierpnia odbędą się w rumuńskim Cheile Gradistei. Obecnie kadra przebywa na zgrupowaniu w Niemczech. Nasi biathloniści wrócą do Polski 18 sierpnia.
PROGRAM MISTRZOSTW POLSKI W BIATHLONIE NA NARTOROLKACH
Sobota, 22.08.2015:
1. 13:00 ? sprint juniorek młodszych;
2. 13:45 ? sprint juniorów młodszych;
3. 15:30 ? sprint juniorek i seniorek;
4. 16:15 ? sprint juniorów i seniorów.
Niedziela, 23.08.2015:
1. 10:15 ? bieg pościgowy juniorek i seniorek;
2. 11:00 ? bieg pościgowy juniorów i seniorów;
3. 13:00 ? bieg pościgowy juniorek młodszych;

4. 13:45 ? bieg pościgowy juniorów młodszych.

Reprezentacja Naszego klubu:

1. Jakub Grudzień
2. Filip Kutyła
3. Mateusz Gembicki
4. Mateusz Pietrucha
5. Szymon Kaczyński