O klubie

UKS LIDER Katowice został założony przez Adama Kołodziejczyka w listopadzie 1998 roku. Nasz klub od początku działa przy Szkole Podstawowej nr 18 w Katowicach, z której pochodzą pierwsi członkowie klubu i pierwsi medaliści: Justyna Staniek, Sylwia Wilczak, Dawid Potempa. Aktualnie w klubie trenuje młodzież z Katowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Zabrza, Lędzin, Siemianowic. Współpracujemy z klubem KS AZS AWF Katowice, BOSSM Wodzisław Śląski oraz z SMS Duszniki Zdrój.

ZARZĄD KLUBU

Adam Kołodziejczyk     Prezes
Michał Piecha                Wiceprezes
Dagmara Gerasimuk     Sekretarz

Kinga Goraj
Malwina Wojtas

Naszym celem jest szkolenie dzieci i młodzieży w biathlonie (zobacz statut klubu).  Od 1998 roku deklaracje członkowskie złożyło ponad 600 osób. Nasz klub wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Nasi wychowankowie reprezentowali Polskę na zawodach najwyższej rangi: Patrycja Hojnisz – Uniwersjadia Tarvisio 2006, Mistrzostwa Świata Juniorów Ruhpolding 2007; Monika Hojnisz- Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych Martell 2007, Ruhpolding 2008, Cannmore 2009, Torsby 2010, Nove Mesto na Morave 2011, Kontiolahti 2012, Europejski Festiwal Młodzieży Europy Beskidy Śląsk 2009; Rafał Lepel – Europejski Festiwal Młodziży Europy YACA 2007, Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych Ruhpolding 2008, Canmore 2009, Torsby 2010; Marcin Skowron – Mistrzostwa Świata Juniorów Ruhpolding 2007, Marcin Piasecki – Raubichi 2015, Uniwersjada 2017, Daria Gembicka – Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych Osrblie 2017.  Nasi reprezentanci to wielokrotni medaliści letnich i zimowych Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży: Patrycja Hojnisz, Aleksandra Krzysteczko, Marcin Skowron, Rafał Lepel, Bartosz Jedynak, Monika Hojnisz, Magdalena Piasecka, Martyna Jedynak, Martyna Ziemba, Karolina Will.

Największym sukcesem naszego klubu jest sukces Moniki Hojnisz, to jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Seniorek w Nove Mesto na Moravie w 2013 roku oraz 5-tego miejsca podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi w 2014 roku w biegu ze startu wspólnego. Monika to również potrójna medalistka Mistrzostw Świata Juniorek młodszych z 2010 roku oraz Mistrzostw Świata Juniorek z 2012 roku. Podczas Igrzysk Olimpijksich w Sochi reprezentował Polskę również nasz wychowanek Rafał Lepel, obecnie trener w naszym klubie.

Trener Koordynator UKS Lider – Adam Kołodziejczyk obecnie pracuje jako Kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu oraz Trener Główny Kadry Seniorek i Seniorów (od styczeń 2011 do luty 2017), z wykształcenia mgr wychowania fizycznego, trener I klasy biathlonu i lekkiej atletyki. Nasi Trenerzy to wykwalifikowana Kadra, trenerzy biathlonu I i II klasy, byli reprezentanci kraju i członkowie Kadr Narodowych.

Dla początkujących zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu – poniedziałek, środa, piątek od godziny 15.30 w SP 18 w Katowicach.

ZAPRASZAMY!!!

Komentarze są wyłączone.