O klubie

ZAŚWIADCZENIE O WPISIE do ewidencji w Urzędzie Miasta Katowice, licencja Polskiego Związku Biathlonu 2/2017,  REGON 276871241 NIP 6342507969

UKS LIDER Katowice został założony przez Adama Kołodziejczyka w listopadzie 1998 roku. Nasz klub od początku działa przy Szkole Podstawowej nr 18 w Katowicach, z której pochodzą pierwsi członkowie klubu i pierwsi medaliści: Justyna Staniek, Sylwia Wilczak, Dawid Potempa. Aktualnie w klubie trenuje młodzież z Katowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Zabrza, Lędzin, Siemianowic. Współpracujemy z klubem KS AZS AWF Katowice oraz BOSSM Wodzisław Śląski.

ZARZĄD KLUBU

Adam Kołodziejczyk     Prezes
Michał Piecha                Wiceprezes
Dagmara Gerasimuk     Sekretarz

Kinga Goraj
Malwina Wojtas

Naszym celem jest szkolenie dzieci i młodzieży w biathlonie (zobacz statut klubu).  Od 1998 roku deklaracje członkowskie złożyło ponad 600 osób. Nasz klub wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Nasi wychowankowie reprezentowali Polskę na zawodach najwyższej rangi: Monika Hojnisz i Rafał Lepel – Igrzyska Olimpijskie w Sochi 2014 (w barwach UKS Lider Katowice) oraz PyeongChang 2018, Monika Hojnisz- Mistrzostwa Świata Seniorek od 2012 roku do teraz; Patrycja Hojnisz – Uniwersjada Tarvisio 2006, Mistrzostwa Świata Juniorów Ruhpolding 2007; Monika Hojnisz- Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych Martell 2007, Ruhpolding 2008, Cannmore 2009, Torsby 2010, Nove Mesto na Morave 2011, Kontiolahti 2012, Europejski Festiwal Młodzieży Europy Beskidy Śląsk 2009; Rafał Lepel – Europejski Festiwal Młodziży Europy YACA 2007, Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych Ruhpolding 2008, Canmore 2009, Torsby 2010; Marcin Skowron – Mistrzostwa Świata Juniorów Ruhpolding 2007, Marcin Piasecki – Raubichi 2015, Uniwersjada 2017, Daria Gembicka – Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych Osrblie 2017, Otepaa 2018, Osrblie 2019, Mistrzostwa Europy Juniorek NMNM 2017, Pokljuka 2018, Sjusjoen 2019, EYOF Sarajewo 2019.  Nasi wychowankowie to reprezentanci na międzynarodowe zawody Nadzieje Olimpijskie:Daria Gembicka, Wiktoria Smakosz. Nasi reprezentanci to wielokrotni medaliści letnich i zimowych Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży: Patrycja Hojnisz, Aleksandra Krzysteczko, Marcin Skowron, Rafał Lepel, Bartosz Jedynak, Monika Hojnisz, Magdalena Piasecka, Martyna Jedynak, Martyna Ziemba, Karolina Will, Jakub Grudzień, Filip Kutyła, Mateusz Pietrucha, Daria Gembicka.

Największym sukcesem naszego klubu jest sukces Moniki Hojnisz, to jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Seniorek w Nove Mesto na Moravie w 2013 roku oraz 5-tego miejsca podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi w 2014 roku w biegu ze startu wspólnego, 6-tego miejsca podczas Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018 w biegu indywidualnym. Monika to również potrójna medalistka Mistrzostw Świata Juniorek młodszych z 2010 roku oraz Mistrzostw Świata Juniorek z 2012 roku. Podczas Igrzysk Olimpijksich w Sochi reprezentował Polskę również nasz wychowanek Rafał Lepel, obecnie trener konsultant w naszym klubie, który podczas Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang pracował w sztabie technicznym.

Trener Koordynator UKS Lider – Adam Kołodziejczyk to Kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu oraz Trener Główny Kadry Seniorek i Seniorów, z wykształcenia mgr wychowania fizycznego, trener I klasy biathlonu i lekkiej atletyki. Nasi Trenerzy to wykwalifikowana Kadra, trenerzy biathlonu I i II klasy, byli reprezentanci kraju i członkowie Kadr Narodowych.

Dla początkujących zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu – poniedziałek, środa, piątek od godziny 15.30 w SP 18 w Katowicach.

ZAPRASZAMY!!!

Komentarze są wyłączone.