Polana Jakuszycka była w poniedziałek i wtorek areną zawodów otwarcia sezonu biathlonowego w Polsce. Impreza miała rangę Pucharu Polski II kategorii i odbywała się w międzynarodowej obsadzie.

Zawody zgromadziły grubo ponad setkę sportowców, w tym kilkoro z Litwy oraz Czech. Liczniej obsadzone były młodsze kategorie. W poniedziałek, jak i we wtorek ścigano się na dystansach sprinterskich. Najlepszym młodzikiem okazał się bezapelacyjnie Marcin Zawół, który dwukrotnie pokonał Konrada Badacza z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Nasz reprezentant Andrzej Guzek zajął 7 i 11 miejsce. Wśród młodzików młodszych dwukrotnie wygrał Hubert Matusik wygrał oba biegi. Olaf Stanieczek zajął bardzo dobre 5 i 7 miejsca.

W rywalizacji juniorów młodszych podobnie jak w kategorii starszej pierwszy bieg padł łupem gościa z zagranicy – wygrał Ramuald Aleksandrow. We wtorek od Litwina lepsi okazali się Wojciech Janik oraz Sebastian Ochap. Tylko półtorej sekundy dzieliło na liście wyników Magdę Żebrowską i Monikę Wyszyńską, czyli dwie najlepsze juniorki młodsze w pierwszym ze sprintów. Wiktoria Smakosz zajęła 11 i 12 miejsce.