Przejdź do treści

Kolejny medal Mistrzostw Polski Młodzików!

W czwartek odbyły się biegi sprinterskie, po których poznaliśmy nazwiska zwycięzców klasyfikacji generalnej ?Celuj w Igrzyska?.

Najlepszym juniorem młodszym sezonu 2015/16 został Przemysław Pancerz, który w czwartek wygrał w tym sezonie po raz czwarty. Szymon Kaczyński zajął 8 miejsce, co pozwoliło mu wygrać trzecie miejsce generalnej klasyfikacji Celuj w Igrzyska 2015/2016! Dobre 12 i 13 miejsca w sprincie zajęli Jakub Grudzień i Filip Kutyła. Mateusz Gembicki był 20., Mateusz Pietrucha 22., Piotr Leśnikowski 25.

Natalia Stachoń okazała się najlepsza w biegu młodziczek. Tylko jednak karna runda pozwoliła jej wygrać z przewagą 32 sekund nad nieco gorzej dysponowaną na strzelnicy Pauliną Pawliczek, dla której był to piąty start w tym sezonie zakończony na drugim miejscu. Na trzecim stopniu podium czwartkowej rywalizacji stanęła Daria Gembicka. Biathlonistka UKS Lider Katowice triumfowała w całosezonowej klasyfikacji. Wiktoria Smakosz zajęła 8 miejsce, Zofia Pietrucha była 16., Oliwia Morkisz 24.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Konrad Badacz, który tym samym przypieczętował wygraną w rankingu ?Celuj w Igrzyska?. Ponownie bardzo blisko wygranej był Jan Guńka. W środę przegrał o osiem sekund, w czwartek był słabszy już tylko o trzy sekundy. Jako trzeciego sklasyfikowano Marcina Zawoła. Andrzej Guzek zajął po raz drugi świetne 5 miejsce, Mateusz Halladin był ósmy. A nasi debiutanci: 30-ty Patryk Włodarczyk i 43. Olaf Stanieczek. Mateusz Halladin utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej CWI!

W klasyfikacji klubowej – podobnie jak przed rokiem – najlepszy okazał się MKS Karkonosze Jelenia Góra. Na drugie miejsce kosztem klubu z Czarnego Boru awansował BKS WP Kościelisko. UKS Lider Katowice zajął 7 miejsce.